خانه / اخبار / شروع انتخاب رشته براساس سوابق تحصیلی
آزمون آنلاین همراه کنکور
مطالعه مناسب برای کنکور

شروع انتخاب رشته براساس سوابق تحصیلی

مشاور عالی سازمان سنجش گفت: انتخاب رشته داوطلبان متقاضی ثبت نام در رشته های بدون آزمون از ساعت ۱۷ روز ۲۳ اردیبهش آغاز می شود. برای مشاهده ادامه خبر به ادامه مطلب مراجعه کنید

انتخاب رشته براساس سوابق تحصیلی

حسین توکلی مشاور عالی سازمان سنجش در گفت و گو با خبرنگار حوزه دانشگاهی  گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان گفت: علاوه بر داوطلبانی که در کنکور سراسری، مجاز به انتخاب رشته های تحصیلی شده اند و متقاضی شرکت در رشته های بدون آزمون براساس سوابق تحصیلی هستند، تمام داوطلبانی که در آزمون سراسری سال ۹۵ ثبت نام کرده ولی در جلسه آزمون غایب بوده اند نیز می توانند بر اساس سوابق تحصیلی در رشته های بدون آزمون ثبت نام کنند.
وی ادامه داد: داوطلبان آزمون سراسری سال ۱۳۹۵ می توانند برای انتخاب رشته براساس سوابق تحصیلی در دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی، دانشگاه پیام نور و موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی از ساعت ۱۷ امروز به سایت سازمان سنجش  مراجعه نمایند.
توکلی تصریح کرد: آن دسته از داوطلبانی که دیپلم خود در رشته های ریاضی و فیزیک، علوم تجربی، علوم انسانی و معارف اسلامی را از سال  ۸۴ به بعد اخذ کردند و امتحانات یک یا چند درس آنها به صورت نهایی، سراسری و کشوری برگزار شده سوابق تحصیلی دیپلم به میزان حداکثر ۲۵ درصد به صورت تأثیر مثبت در نمره کل نهایی داوطلب لحاظ می‌شود.
توکلی یادآور شد: متقاضیانی که در آزمون سراسری سال ۹۵ ثبت نام نکرده‌اند، می توانند در رشته های تحصیلی آزمون سراسری ۹۵ که پذیرش در آنها صرفا بر اساس سوابق تحصیلی (معدل کتبی دیپلم) صورت خواهد گرفت، انتخاب رشته کنند.
حتما بخوانید  درخواست مشاوره تحصیلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code